Symfonie vína – Světová premiéra
9. 12. 2024
19:00
Brno
Besední dům
Google Map
KOUPIT VSTUPENKY

Unikátní koncert soudobé symfonické hudby inspirován víny ze všech podoblastí Moravy a oblasti Čech. Tato symfonická báseň bude mít šest částí, z nichž každá bude představovat konkrétní odrůdu vína typickou pro danou podoblast nebo oblast. Skladatel Jan Kučera čerpá z kompletního balíčku, který obsahuje informace jak o regionu, způsobu zpracování vína až po degustaci vína samotného, jehož vlastnostem by měla být hudba maximálně přiblížena.

O zážitek z přímé degustace nechceme ochudit ani návštěvníky koncertu, proto bude mít každý možnost přímo na koncertě degustovat vzorek vína dle něhož byla hudba napsána a obdivovat tak jeho charakteristiky v plném rozsahu doplněné o umělecký zážitek.

Symfonie vína je napsána pro symfonický orchestr jehož provedení se chopí renomovaný brněnský orchestr Czech Virtuosi. Za dirigentský pult se postaví sám autor skladby.

Koncert bude také doplněn o moderní tanec s originální choreografií sestavenou přímo na hudbu Symfonie vína. Koncertem bude provázet moderátor, který před každou částí uvede stručně informace o skladbě a daném vínu. Podrobnější informace divák nalezne v programu.

Jednotlivé části symfonie:

1. část – sekt (bonusová část)

2. část – Znojemská podoblast – Veltlín zelený

3. část – oblast Čechy – Ryzlink rýnský

4. část – Slovácká podoblast – Rulandské bílé

5. část – Mikulovská podoblast – Pálava

6. část – Velkopavlovická podoblast – Frankovka